ŚWIETLANA WIZJA POLSKI

Zbliża się koniec 16 miesiąca rządów ugrupowania, które bezapelacyjnie zwyciężyło w październikowych wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Partię „Prawo i Sprawiedliwość” najliczniej wsparli wyborcy z południowo-wschodniej Polski, tradycyjnie niedoceniani przez inteligencką kołtunerię Polski centralnej i zachodniej. Tymczasem to ów lekceważony elektorat najtrafniej pojął zapowiedzi rewolucyjnych dokonań Wodza Przodującej Partii Narodu, spośród których akt „Program 500+” stał się genialnym przedsięwzięciem, w warstwie symbolicznej porównywalnym  ze zburzeniem Bastylii w lipcu 1789 r. we Francji. Na to jednak wskazać trzeba, że zburzenie Bastylii było czynem niszczycielskim, „Program 500+” natomiast, to jeden z najważniejszych składowych elementów fundamentu, na którym wznoszony jest gmach nowej Polski.

^FA6FC643353BDDDA8325FABC06D3126D287E9D290D911C136A^pimgpsh_fullsize_distr

„Program 500+” jest aktem wiodącym pośród wielu innych przedsięwzięć zapowiadanych przez Wodza Przodującej Partii Narodu. Można mu przypisać znaczenie materiału wybuchowego, za pomocą którego dokonany zostanie wstrząs radykalnie odmieniający losy Narodu Polskiego.

 

6 Komentarze

 1. no cóż, trzeba przyznać, że im się udało, 25 lat styropian kradł majątek narodowy i łajdaczył społeczeństwo, a żadnemu niekwestionowanemu autorytetowi moralnemu w rodzaju Adasia, Tadeusza, Bronka, Leszka czy Donka nie przyszło nawet na myśl aby komuś coś dać.

  • A co komu daje PiS, poza swoimi? Bo mnie na przykład, mimo że jestem blisko 80-cioletnim staruchem z pierwszą grupą inwalidztwa, zabierze emeryturę. Te PiS-owskie dary to gra pozorów, bo w istocie czeka nas potężny kryzys ekonomiczny. Propaganda uprawiana przez PiS jest skuteczna, lecz tak mało kaloryczna, że do utrzymania nie wystarczy.

   • może te 500+ wyleczy wreszcie Suwerena z ethosu styropianu. Jasne jest nawet dla Absolwenta liceum ekonomicznego, że wkrótce (3-4 lata) za 500 zł kupi się 1$ (ewentualnie Mistrala). Jak tylko pis przepieprzy kasę, zajumanego przez PO/PSL Mojego OFE, koszt obsługi długu SP, wzrośnie piramidalnie. W tej chwili inflacja r/r wynosi 3,3%, siłą rzeczy będzie gorzej, szefowie pis nie mają pojęcia o gospodarce, więc należy spodziewać katastrofy finansowej. Czy Mnie to martwi (?), już nie. Suweren musi dostać w dupę.
    W kwestii dezubekizacji (emerytury), to tak jak w przypowieści z III Rzeszy, przekładając na Polskę brzmi to tak: jak weryfikowali w 90′ Uboli-nie protestowałem (bo nie byłem Ubolem), jak umieścili Ich dane w Katalogach IPN – nie protestowałem (bo …), jak odebrano im emerytury – nie protestowałem (bo …), jak odebrano emerytury tym, którzy przepracowali 1 dzień w SB itp, nie protestowałem (bo …), ja Mnie odbiorą jako Wojskowemu, Milicjantowi emeryturę, za to, że strzelałem do Robotników w 70′ i 80′ (Ubole nie strzelali), nikt nie będzie protestował, bo już nikogo nie będzie chętnego, żeby protestować w moim imieniu. To tyle. Pozdrawiam i zdrowia życzę.

   • można na to popatrzeć bardziej obiektywnie, po 1989 do śmietników na moim osiedlu ustawiały się kolejki Edek za Edkiem, którzy rękami i patykami wygrzebywali co atrakcyjniejsze frukta, teraz o północy podjeżdżają wózkami na dwóch lub czterech kołkach, w jednej ręce latareczka, w drugiej specjalny uchwyt z rękojeścią i hakiem do wyciągania co bardziej wyspecjalizowanych artykułów z wyższej półki. Jest postęp ? Jest.

    • O jakim postępie pan mówi? Przecież ci Edkowie
     jak ich pan określa, nie dlatego opróżniają śmietniki o, czy po północy, że im się „dobrobyt” polepszył, tylko dlatego, że chcą wyprzedzić konkurencję, która nie śpi i też nurkuje w poszukiwaniu co cenniejszych kęsów.
     Ale ad rem, czyli o 500+. Otóż ten rzekomo pro
     socjalny program nie był poważną ofertą polityczną, tylko hasłem wyborczym, który teraz trzeba realizować, gdyż nie ma innego
     wyjścia. Gdyby to było na długo i na serio, to
     od samego początku wskazano by sposób i źródła jego finansowania, a tego do dzisiaj nie
     zrobiono.Świadczy o tym między innymi wypowiedź wicepremiera i ministra od rozwoju, podczas spotkania z aktywem PiS,
     chyba we Włocławku. Stwierdził on wtedy, że
     na sfinansowanie tego programu musimy brać
     pożyczki, które niestety, ale trzeba spłacać. Nie wygląda więc to wszystko tak pięknie jak
     mówi pani minister Rafalska. Ludziom otworzą się dopiero oczy jak inflacja zacznie
     rosnąć jeszcze bardziej niż obecnie, a w styczniu wyniosła 3,3% w stosunku do stycznia 2016 roku. Korzystając z okazji chcę
     zwrócić uwagę na dwa ważne fakty, które jakoś nie są eksponowane w salonowych mediach. Chodzi mi o wspólne i zgodne głosowania PiS i PO w Brukseli nad przyjęciem CETA oraz w podkomisji sejmowej
     przeciwko wnioskowi Kukiz 15 o likwidację
     gabinetów politycznych poszczególnych partii. Widać tu wyraźnie, że interes obu partii
     jest”ponad podziałami”, a te wszystkie drobne między nimi przepychanki są niczym
     innym jak tylko grą pozorów i zaciemnianiem
     rzeczywistości. Rację mają więc wyznawcy
     poglądu, że PiS i PO to jedno zło.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.